Domy na sprzedaż - Poznań

Powierzchnia
Cena
Wyszukaj

Domy na sprzedaż w Poznaniu – jak znaleźć wymarzone lokum?

Kupno domu to doskonały wybór dla osób, którym zależy na prywatności. Wybierając to rozwiązanie, nie trzeba martwić się sąsiadami ani dostosowywać do regulaminów ustalonych, np. przez wspólnotę mieszkaniową. Co więcej, zakup domu zazwyczaj daje również możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni wokół niego – jest to istotna zaleta szczególnie dla osób, które lubią zajmować się roślinami oraz preferują relaks na świeżym powietrzu.

Dom zapewnia lokatorom niezwykłą swobodę oraz komfort. Jednak, aby wszyscy jego mieszkańcy mogli czuć się w nim dobrze, powinien on zostać dopasowany do ich potrzeb. Jak znaleźć dom na sprzedaż w Poznaniu, który spełni oczekiwania całej rodziny? Jeśli ktoś nie chce tracić wielu godzin na przeglądanie ogłoszeń oraz zapoznawanie się z niekorzystnymi ofertami, powinien skorzystać z porad zespołu Immo House. Nasi specjaliści do każdego Klienta podchodzą indywidualnie, dlatego mogą w krótkim czasie znaleźć oferty, które na pewno Cię zainteresują.

W naszej bazie znajdują się zarówno niewielkie obiekty mieszkalne w zabudowie szeregowej, jak i duże, funkcjonalne domy na sprzedaż. Poznań należy do miast, w których dostępnych jest wiele dopasowanych do różnych potrzeb budynków. Niezależnie od tego, czy domu dla siebie szuka młoda para, czy rodzina wielodzietna, z pomocą naszych pośredników nieruchomości, znalezienie odpowiedniego obiektu mieszkalnego, nie będzie trudne ani czasochłonne.

W jakiej dzielnicy najlepiej szukać domu na sprzedaż w Poznaniu?

Osoby poszukujące domu na sprzedaż w Poznaniu powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na dzielnice peryferyjne, w których przeważa zabudowa jednorodzinna. Zaletą osiedli oddalonych od centrum jest bez wątpienia czystsze powietrze. Mieszkańcy tych okolic zazwyczaj cieszą się również bliskością terenów zielonych oraz możliwością odpoczynku z dala od zgiełku miasta. Dzielnice zachęcające do aktywności na świeżym powietrzu to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi.

Z zabudową jednorodzinną można spotkać się w dzielnicach takich jak Morasko oraz Radojewo. Te tereny doceniane są za walory rekreacyjne, a także krajobrazowe. Domu na sprzedaż w tych częściach Poznania powinni poszukać zwolennicy pieszych wycieczek. Oddalone od centrum są również dzielnice: Strzeszyn oraz Podolany. Do zamieszkania na znajdujących się tam osiedlach zachęcają bliskość terenów zielonych oraz dobry dojazd do pozostałych części Poznania.

Domów na sprzedaż w Poznaniu można szukać także w dzielnicy Grunwald. Choć przeważa tam zabudowa blokowa, też osoby poszukujące lokum jednorodzinnego znajdują tam coś dla siebie. W tej części miasta dobrze będą się czuły osoby, które lubią aktywnie spędzać swój wolny czas. Dzielnica ta stanowi także dobry wybór dla rodzin z dziećmi.

Dom można również kupić na obrzeżach Piątkowa – jest to szczególnie lubiana część miasta, często określana mianem sypialni Poznania. Na zamieszkanie tam powinny zdecydować się osoby, którym szczególnie zależy na czystej, zadbanej okolicy oraz poczuciu bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę szukając domu na sprzedaż w Poznaniu?

Przeglądając domy na sprzedaż w Poznaniu, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, w jakiej dzielnicy są one położone, lecz także na ich wielkość. Mniejszy wariant będzie prawdopodobnie wystarczający dla pary, jednak rodzina wielodzietna może już potrzebować większej przestrzeni.

Przed zakupem domu należy sprawdzić jego stan techniczny. Najlepiej zrobić to w obecności specjalisty, który oceni, ile mogą kosztować ewentualne naprawy czy wymiana zniszczonych elementów. Nasi fachowcy wiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę, dzięki czemu Klienci mają pewność, że w przypadku proponowanych nieruchomości zachowany jest odpowiedni stosunek ceny do jakości.

Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie pomieszczeń oraz ich urządzenie, szczególnie jeśli nie planuje się przeprowadzenia większego remontu w krótkim czasie od zakupu domu. Osoby, którym zależy na samodzielnym urządzeniu przestrzeni, mogą natomiast postawić na budynek w stanie surowym, dający wiele możliwości aranżacyjnych. Ważne jest też zapoznanie się z dokładnymi granicami działki oraz ocena, czy przestrzeń przed budynkiem odpowiada oczekiwaniom wszystkich przyszłych mieszkańców określonego lokum w Poznaniu. Dom na sprzedaż oraz teren wokół niego powinny bowiem odpowiadać na potrzeby wszystkich lokatorów.

Trzeba także zastanowić się, czy wybrany dom ma być:

  • wolnostojący,
  • w zabudowie bliźniaczej,
  • w zabudowie szeregowej.

Każdy z tych rodzajów ma swoje plusy oraz minusy, choć do najczęściej poszukiwanych należą wolnostojące domy na sprzedaż w Poznaniu, zapewniające ich mieszkańcom poczucie prywatności oraz bardzo dużą swobodę.

Trzeba pamiętać o tym, że dom może być parterowy lub piętrowy. Wiele osób decyduje się także na lokum z garażem. Warto zwrócić też uwagę na to, jaki dach ma budynek oraz czy dom jest wyposażony w piwnicę i strych, jeśli domownicy chcą w jakiś sposób wykorzystać te pomieszczenia.

Dom na sprzedaż w Poznaniu – jakie dokumenty powinien okazać sprzedający?

Przy zakupie domu trzeba także pamiętać o tym, że osoba sprzedająca powinna okazać określone dokumenty. Jest to m.in.:

  • numer Księgi Wieczystej,
  • akt notarialny umowy kupna albo darowizny lub w sytuacji, gdy dom został przekazany w spadku – poświadczenie dziedziczenia,
  • wypis z rejestru gruntów,
  • zaświadczenie z urzędu miasta albo gminy dotyczące przeznaczenia określonej nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego lub jego braku.

Istotne jest także zaświadczenie od starosty mówiące o tym, że wybrana działka nie została objęta planem urządzania lasu. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy wszystkie osoby zostały wymeldowane z wybranego lokum. Sprawdzenie wszystkich dokumentów wymaganych podczas sprzedaży nieruchomości jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa finansowego nowych mieszkańców. Nasi specjaliści zajmują się tymi kwestiami tak, aby klienci czuli się komfortowo nie tylko podczas wyboru, lecz także w czasie podpisywania umowy na zakup określonego lokum w Poznaniu.

Ile kosztuje kupno domu w Poznaniu?

Ceny domów na sprzedaż w Poznaniu zależą od wielu czynników, w tym od tego, jak duża jest sama działka, ile metrów kwadratowych ma dom oraz w jakim jest on stanie. Lokum gotowe do zamieszkania ma z reguły wyższą cenę niż to wymagające remontu. Wpływ na koszt kupna ma także dzielnica, w jakiej znajduje się określony dom na sprzedaż. W Poznaniu na Podolanach czy Jeżycach za lokum trzeba zazwyczaj zapłacić więcej niż np. w dzielnicy Strzeszyn, Ławica czy Grunwald.

Koszt zależy też od tego, w jakiej zabudowie jest określony dom – zazwyczaj niższe ceny mają warianty szeregowe oraz bliźniaki. Specjaliści z Immo House mogą pomóc w znalezieniu wymarzonego domu na sprzedaż w Poznaniu w określonym przedziale cenowym. Naszym Klientom przedstawiamy wyłącznie korzystne oferty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, dzięki czemu mogą oni znaleźć dla siebie najlepsze lokum.

Skontaktuj się z naszym zespołem

ul. Wyspiańskiego 14/3
60-750 Poznań
Godziny otwarcia:

pn – pt  10:00 – 17:00

Wyślij wiadomość
Immohouse.pl 2021
Realizacja NiceIT