Domy w Poznaniu

Powierzchnia
Cena
Wyszukaj

Domy w Poznaniu — znajdź najlepsze miejsce do życia

Poznań jest miastem, które na tle innych wyróżnia się dużymi perspektywami zarówno dla młodych, wchodzących dopiero na rynek pracy osób, jak i tych posiadających już doświadczenie w konkretnych branżach. Część ludzi rezygnuje z osiedlenia się w dużym mieście ze względu na obawę przed utratą prywatności czy nadmiernym hałasem. Rozwiązaniem tego problemu może być wynajem lub kupno domu w Poznaniu.

Tego rodzaju obiekty mieszkalne zazwyczaj usytuowane są na obrzeżach, dlatego zamieszkujące je osoby nie muszą obawiać się dźwięków związanych z mieszkaniem przy ruchliwych ulicach czy posiadaniem dużej liczby sąsiadów. Decydując się na dom w Poznaniu, nie trzeba również martwić się o swoją prywatność ani dostosowywanie się do innych osób, jak często muszą postępować osoby stawiające na kupno lub wynajem mieszkania.

W naszej bazie znaleźć można nie tylko lokum w samym Poznaniu, lecz także w okolicach miasta. Dzięki temu odpowiednie dla siebie lokum bez trudu znajdą również osoby, które cenią spokój i sielski klimat, a przy tym, zależy im na bliskości dużego miasta.

Domy na sprzedaż Poznań i okolice — wybierz odpowiednie lokum

Kupno dopasowanego do własnych potrzeb domu to marzenie wielu osób. Posiadanie tego rodzaju lokum zapewnia zamieszkującym go osobom swobodę oraz komfort. Znalezienie odpowiednich czterech kątów nie powinno sprawiać problemów, ponieważ w naszej bazie dostępnych jest wiele domów na sprzedaż. Poznań i okolice stolicy Wielkopolski to doskonałe miejsce do życia oraz rozwoju zawodowego. Miasto to charakteryzuje się bowiem bardzo niską stopą bezrobocia.

Należy również zaznaczyć, że Poznań należy też do miejscowości, w których można znaleźć wiele terenów zielonych. Jest to szczególnie istotne dla osób lubiących kontakt z naturą. Stawiając na zakup domu w Poznaniu na jednej z dzielnic oddalonych nieco od centrum miasta, można nie tylko cieszyć się własnym ogródkiem, lecz także miejscami stworzonymi z myślą o rekreacji na świeżym powietrzu. Bliskość lasów i parków zapewnia też piękny widok z okna.

Z kolei dla osób chcących zamieszkać w Poznaniu ze względu na znaczną liczbę rozrywek w tym mieście, przygotowane są domy w bazie, które znajdują się w dzielnicach nieco bliżej centrum oraz w tych dobrze skomunikowanych z pozostałymi częściami miasta. Dzięki temu dostanie się do ulubionych miejsc w sercu stolicy Wielkopolski, nie będzie sprawiać problemów. Nie wiesz, jak wybrać najlepszy dla siebie dom? Poznań stanowi miasto, w którym nasi pośrednicy nieruchomości mogą dla Ciebie znaleźć lokum dopasowane do potrzeb wszystkich członków rodziny.

Domy na wynajem Poznań i okolice — zamieszkaj w wymarzonym lokum

W bazie Immo House można również znaleźć domy w Poznaniu do wynajęcia. Jest to dobry wybór dla osób, które nie chcą na stałe osiedlać się w danym miejscu, jednak zależy im na tym, aby móc cieszyć się korzyściami, jakie niesie ze sobą mieszkanie w domku jednorodzinnym. Podobnie jak w przypadku wariantów dostępnych do kupienia, również tego rodzaju lokum może być usytuowane w samej stolicy Wielkopolski lub na jej obrzeżach. To, która lokalizacja będzie lepsza, zależy przede wszystkim od oczekiwań osoby chcącej wynajmować dom w Poznaniu.

Pamiętaj również o tym, że nie musisz samodzielnie przeglądać wszystkich ogłoszeń. Zatrudnieni w Immo House pośrednicy nieruchomości to osoby potrafiący słuchać Klientów, a dzięki temu też — wyszukiwać dla nich korzystnych ofert domów na wynajem. Poznań i okolice należą do miejsc, w których można znaleźć wiele doskonałych lokali mieszkalnych. W domkach dostępnych w bazie dobrze będą się czuły zarówno młode osoby, jak i rodziny z dziećmi oraz małżeństwa z wieloletnim stażem, szukające lokum w spokojnej, zielonej dzielnicy.

Dzięki temu, że przy wynajmie można liczyć na pomoc pośredników nieruchomości, zyskujesz pewność, że w umowie najmu nie znajdą się żadne dodatkowe zobowiązania ani nieomówione wcześniej opłaty. Co więcej, nasi specjaliści znajdują dla Klientów wyłącznie korzystne oferty odpowiadające na wszystkie potrzeby osób poszukujących swojego lokum, aby każdy mógł spełnić marzenie o zamieszkaniu w dostosowanym do jego potrzeb domu w Poznaniu.

Od czego zależy cena domu w Poznaniu?

W bazie Immo House znajdziesz domy w Poznaniu na sprzedaż oraz na wynajem dostosowane do określonych możliwości finansowych. Pośrednicy nieruchomości mogą znaleźć zarówno mniejsze warianty w niewielkich cenach, jak i duże domy usytuowane na znacznej wielkości działkach. Zastanawiając się nad wyborem określonego lokum na sprzedaż lub wynajem, warto pamiętać o tym, że koszt domu nie zależy jedynie od jego wielkości.

Zazwyczaj to, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na inwestycję w dany dom w Poznaniu, zależy również od:

  • dzielnicy, w której położone jest dane lokum,

  • rodzaju zabudowy, w jakiej znajduje się dom,

  • wyposażenia lokum,

  • stanu technicznego nieruchomości.

Na ostateczną cenę domu w Poznaniu mają również wpływ inne czynniki, które można omówić razem z doświadczonymi agentami nieruchomości zatrudnionymi w Immo House.

Domy w Poznaniu — jaką dzielnicę wybrać?

Osoby marzące o zamieszkaniu w domku w Poznaniu zazwyczaj stawiają na dzielnice nieco oddalone od centrum, w których zwykle przeważa zabudowa jednorodzinna. Dzięki temu mogą oni cieszyć się bliskością wielu terenów zielonych, a także czystym powietrzem. Do dzielnic odpowiednich do zamieszkania w domku zaliczyć można m.in. Radojewo oraz Morasko. Te części Poznania są dobrym wyborem przede wszystkim dla osób, które stawiają na wypoczynek poza domem, w towarzystwie przyrody.

Korzystne oferty domów na wynajem oraz na sprzedaż można również znaleźć w dzielnicy Strzeszyn i Podolany, które doceniane są przede wszystkim ich czystość. Wielu mieszkańców Poznania te części stolicy Wielkopolski ocenia również jako bardzo bezpieczne, co także wpływa na ich atrakcyjność. Ponadto wspomniane dzielnice są też dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, dlatego tam własnego lokum często szukają osoby, które często odwiedzają centrum Poznania.

Domy jednorodzinne można również znaleźć w dzielnicach Grunwald, a także Piątkowo. Pierwsza ze względu na liczne place zabaw jest doskonała dla osób z dziećmi. Druga, nazwana „sypialnią Poznania” należy do jednych z najpopularniejszych części miasta, co bez wątpienia ma związek zarówno z dobrym skomunikowaniem z pozostałymi dzielnicami Poznania, jak i niewielką odległością od terenów zielonych, co szczególnie docenią osoby lubiące aktywność na świeżym powietrzu.

Dom w Poznaniu — na co zwrócić uwagę podczas wyboru lokum?

Podczas wyboru odpowiedniego lokum należy zwrócić uwagę na wiele cech domów w Poznaniu. Jaka dzielnica będzie najlepsza? Ile m² powinno mieć dane lokum? – to tylko przykłady pytań, na które należy sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem oglądania określonych domów. Ważne jest, aby w danym lokum swobodnie czuli się wszyscy mieszkańcy, a na to wpływ w dużej mierze ma wielkość danego domu. Niewielka nieruchomość, która będzie wystarczająca dla pary, może szybko okazać się za mała dla wielodzietnej rodziny.

Przed wyborem danego domu w Poznaniu, należy również sprawdzić jego stan techniczny. W jego ocenie pomóc mogą zatrudnieni w Immo House specjaliści, którzy wycenią ewentualne naprawy. Warto także przemyśleć, czy chce się wynająć lub kupić dom z wyposażeniem, czy jednak lepszym wyborem będzie wariant w stanie surowym. Co więcej, trzeba również zdecydować, w jakiej zabudowie ma znajdować się wymarzone lokum. Może być to:

  • dom wolnostojący,

  • dom szeregowy,

  • dom w zabudowie bliźniaczej.

Każdy z tych trzech typów zabudowy ma swoje zalety, choć najchętniej wybieranym wariantem jest dom wolnostojący, zapewniający jego mieszkańcom prywatność. Ponadto dobrze zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, np. garaż, taras czy też strych. Chcąc mieć pewność, że wszystkie elementy określonego lokum zostaną prawidłowo ocenione, warto skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości. Spojrzy on na dane lokum obiektywnie i podpowie, która z dostępnych ofert jest najbardziej dostosowana do potrzeb przyszłych domowników.

Skontaktuj się z naszym zespołem

ul. Wyspiańskiego 14/3
60-750 Poznań
Godziny otwarcia:

pn – pt  10:00 – 17:00

Wyślij wiadomość
Immohouse.pl 2021
Realizacja NiceIT