Kawalerki do wynajęcia - Poznań

Powierzchnia
Cena
Wyszukaj

Kawalerki do wynajęcia w Poznaniu – dlaczego warto tu zamieszkać?

Poznań to jedno z najciekawszych miast w Polsce. Na tle innych miejscowości wyróżnia się różnorodną architekturą oraz wieloma terenami zielonymi takimi jak Jezioro Maltańskie czy liczne parki i zieleńce. W związku z tym, na poszukanie kawalerki do wynajęcia w Poznaniu powinny zdecydować się osoby, które pomimo chęci mieszkania w większym mieście chcą również mieć okazję na kontakt z naturą. Stolica Wielkopolski jest także doskonałym miejscem do życia dla osób wchodzących na rynek pracy. Miasto od wielu lat znajduje się bowiem w grupie miejscowości z najniższą stopą bezrobocia.

W Poznaniu jest także wiele uczelni zarówno publicznych, jak i prywatnych, dlatego często kawalerki do wynajęcia są poszukiwane przez studentów. Kierunek dla siebie znajdą tam zarówno humaniści, jak i osoby preferujące techniczne zajęcia. Jednymi z najbardziej znanych szkół wyższych są:

  • Politechnika Poznańska, 
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza,
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego,
  • Uniwersytet Przyrodniczy.

W związku z dużą liczbą studentów w Poznaniu, działa tam wiele dyskotek, dlatego miasto to jest dobrym wyborem także dla osób, które lubią spędzać czas poza domem. Mieszkańcy nie mogą również narzekać na brak możliwości kontaktu z kulturą – w stolicy Wielkopolski jest wiele teatrów oraz kin. Co więcej, w mieście często organizowane są koncerty.

Kawalerka na wynajem w Poznaniu – dla kogo?

Na poszukiwanie kawalerki do wynajęcia w Poznaniu często decydują się osoby chcące mieszkać w pojedynkę. Jeden pokój z aneksem kuchennym jest zazwyczaj w pełni wystarczający dla młodej osoby wchodzącej w dorosłość. Student w takim mieszkaniu będzie mieć odpowiednie warunki do nauki oraz odpoczynku. Warto także zauważyć, że kawalerka na wynajem w Poznaniu to też dobry wybór dla pracującego singla, który w domu chce się głównie relaksować. Z kolei domatorzy mieszkający w tego rodzaju lokum docenią kawalerki za ich przytulną atmosferę.

Nierzadko w nieco większych kawalerkach na wynajem w Poznaniu chcą zamieszkać również pary nie planujące w danym momencie dzieci. Jest to zazwyczaj rozwiązanie korzystne cenowo, a odpowiednie urządzenie mieszkania sprawia, że staje się ono komfortowe oraz funkcjonalne dla obu przebywających w nim osób. Trzeba pamiętać też o tym, że obecnie kawalerki to nie tylko mieszkania liczące maksymalnie 25-30 m², lecz także te o powierzchni przekraczającej 35, a nawet 40 m².

Ile kosztuje wynajem kawalerki w Poznaniu?

Z pomocą naszego biura nieruchomości kawalerkę na wynajem w Poznaniu można znaleźć w atrakcyjnych cenach. Koszty takiego lokum rozpoczynają się już od około 1000 zł miesięcznie. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że opłaty mogą być zwiększone o czynsz administracyjny oraz rachunki za media obliczane zgodnie z ich zużyciem. Warto też sprawdzić, czy w przypadku zamieszkania kawalerki przed dwie osoby określone opłaty nie wzrosną. Nierzadko wymagana jest również kaucja, która, pod warunkiem, że nic w mieszkaniu nie zostanie zniszczone, przed wyprowadzką będzie zwrócona lokatorom.

W jakiej dzielnicy miasta wynająć kawalerkę w Poznaniu?

Jedną z najpopularniejszych lokalizacji, w której można wynająć kawalerkę, jest centrum Poznania. Choć ceny mieszkań w śródmieściu często są nieco wyższe niż w przypadku wyboru lokum w innej części stolicy Wielkopolski, wiele osób wybiera je ze względu na niewielką odległość od popularnych lokali gastronomicznych, sklepów, miejsc pracy, a także uczelni. Trzeba też zauważyć, że centrum Poznania jest dobrze skomunikowane z pozostałymi jego dzielnicami. Co więcej, wbrew pozorom, w pobliżu śródmieścia można również znaleźć tereny zielone.

Dobrą lokalizacją dla jest Piątkowo, określane także mianem sypialni Poznania. Tę część miasta uznaje się za jedną z najbezpieczniejszych oraz najbardziej zielonych, dlatego wybranie kawalerki na wynajem właśnie tam jest doskonałą decyzją w przypadku osób, które szukają lokum w spokojnym miejscu blisko natury. Ludzie preferujący wypoczynek na świeżym powietrzu mogą także postawić na mieszkanie zlokalizowane w dzielnicy Strzeszyn. Dzięki temu, że jest ona nieco oddalona od centrum, jej mieszkańcy mogą cieszyć się czystym powietrzem.

Dzielnica Winogrady to dobry wybór dla osób, które chcą poruszać się komunikacją miejską i zależy im na tym, aby nie tracić czasu na stanie w korkach. Z niej do centrum można dojechać Poznańskim Szybkim Tramwajem nazywanym „Pestką”. Wspomniana okolica jest też popularna wśród studentów. 

Do dobrze skomunikowanych dzielnic należy również Wilda, którą poleca się osobom preferujących aktywny wypoczynek. Z kolei wynajem mieszkania w Poznaniu w dzielnicy Ławica to dobry wybór dla ludzi chcących mieszkać w czystej, spokojnej okolicy. Osiedle Rataje jest natomiast dostosowane przede wszystkim do najmłodszych, dlatego tę lokalizację rzadziej wybierają studenci czy młode pary.

Jak znaleźć odpowiednią kawalerkę na wynajem w Poznaniu?

Odnalezienie się wśród wielu ofert dotyczących kawalerek na wynajem w Poznaniu nie zawsze jest łatwe. Chcąc szybko i bezproblemowo znaleźć mieszkanie dostosowane do swoich oczekiwań, warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości w Poznaniu Immo House. Nasz zespół może zaproponować oferty spełniające określone kryteria tak, aby Klient nie musiał sam przeglądać, ani analizować wielu ogłoszeń w poszukiwaniu najlepszego lokum.

W naszej bazie mamy zarówno mieszkania dostosowane do potrzeb osób pracujących, jak i studentów czy par. Możemy zaproponować kawalerkę na wynajem w Poznaniu w dzielnicy odpowiedniej dla osób aktywnych, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu oraz znaleźć propozycje dla tych, którzy wolą relaksować się we własnym pokoju. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego Klienta możemy zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania dla danej osoby, co pozwoli na szybsze znalezienie wymarzonego lokum.

Na każdym etapie współpracy dbamy o to, aby Klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Odpowiadamy na wszystkie pytania osób szukających kawalerki w Poznaniu. Wynajem powinien być korzystny, dlatego oceniamy wszystkie związane z nim koszty, biorąc pod uwagę różne ewentualności. 

Nasi specjaliści razem z osobami zainteresowanymi dokonują analizy wybranych ofert tak, aby mieć pewność, że mieszkanie w danym miejscu będzie dla Klientów odpowiednie. Bierzemy pod uwagę zarówno koszty wynajmu, jak i wielkość danej kawalerki, to, w jaki sposób jest zaaranżowana oraz dodatkowe kwestie, np. możliwość posiadania zwierząt przez lokatorów czy osobne wejście do mieszkania.

Skontaktuj się z naszym zespołem

ul. Wyspiańskiego 14/3
60-750 Poznań
Godziny otwarcia:

pn – pt  10:00 – 17:00

Wyślij wiadomość
Immohouse.pl 2021
Realizacja NiceIT