Blog

Najnowsze wpisy

Gdzie w Poznaniu kupić mieszkanie na wynajem — analiza lokalizacji

Kupno mieszkania na wynajem w Poznaniu

Poznań jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. W związku z tym wiele osób inwestuje w nieruchomości znajdujące się w stolicy Wielkopolski. Jednak, aby dane lokum faktycznie przynosiło zyski, należy poświęcić trochę czasu na znalezienie jego odpowiedniej lokalizacji. Gdzie w Poznaniu kupić mieszkanie na wynajem? Czy wielkość wybranego lokum ma znaczenie?

Czy warto zainwestować w mieszkanie na wynajem w Poznaniu?

Stolica Wielkopolski stwarza wiele możliwości dla ludzi w różnym wieku, o odmiennym wykształceniu oraz potrzebach. Przede wszystkim Poznań ma bardzo niską stopę bezrobocia. Opisywane miasto jest więc dobrym miejscem do życia dla osób wkraczających na rynek pracy oraz dla wszystkich szukających nowych możliwości. Samo centrum Poznania tętni życiem — jest tam wiele kawiarni, restauracji, a także barów i pubów, dlatego w stolicy Wielkopolski dobrze będą czuć się osoby lubiące tego rodzaju rozrywkę.

W Poznaniu znajduje się też wiele uczelni, więc co roku przyjeżdża tam bardzo duża liczba studentów, szukających mieszkania na wynajem. Stolicę Wielkopolski bez wątpienia docenią amatorzy aktywności na świeżym powietrzu, a także wszyscy lubiący kontakt z naturą, ponieważ pomimo tego, że jest to duże miasto, znaleźć można tam wiele terenów zielonych. Czy więc Poznań to dobre miejsce na inwestycję w nieruchomości? Tak — pod warunkiem, że odpowiednio oceni się grupę najemców oraz znajdzie lokum w dzielnicy cieszącej się wśród nich popularnością.

Lokal do wynajęcia — dwupokojowe mieszkanie czy kawalerka?

Zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania na wynajem w Poznaniu, warto zastanowić się, kto ma dane lokum później wynajmować. Rodzina z dziećmi będzie bowiem mieć inne potrzeby niż grupa studentów czy pracujący singiel. Kawalerki najczęściej są zamieszkiwane przez młode, bezdzietne pary lub osoby chcące mieszkać w pojedynkę. Nierzadko są to też studenci, którym zależy na tym, aby mieć własne miejsce zarówno do odpoczynku, jak i do nauki.

Mieszkanie dwupokojowe to natomiast częsty wybór młodych małżeństw planujących lub mających dziecko. W takim lokum nierzadko chcą zamieszkać również przyjaciele wybierający się wspólnie na studia lub rozpoczynające swoje życie w nowym mieście osoby, których nie stać na wynajem jednoosobowej kawalerki. Mieszkania średniej wielkości zapewniają bowiem komfort i pozwalają na stworzenie prywatnej przestrzeni, nawet jeśli mieszka się z drugą osobą.

Można też zainwestować w duże lokum, w którym zmieści się więcej osób. W zależności od tego, w jaki sposób są tam rozmieszczone poszczególne pomieszczenia, tego rodzaju mieszkanie może być odpowiednie dla dużej rodziny lub grupy młodych ludzi, szukających czterech kątów na wynajem.

Mieszkanie w centrum miasta — kto może się na nie zdecydować?

Po podjęciu decyzji, jak duże ma być określone lokum, warto wybrać dzielnicę, w której powinno się ono znaleźć, ponieważ ona również musi być dopasowana do wybranej grupy najemców. Gdzie w Poznaniu kupić mieszkanie na wynajem? Jeśli zależy Ci na tym, aby w Twoje lokum wynajęli studenci, możesz postawić na kawalerkę lub mieszkanie dwupokojowe w centrum Poznania. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej bez trudu dotrą oni na uczelnię, a jednocześnie będą mieli blisko do rozrywek oferowanych przez stolicę Wielkopolski.

Stare Miasto jest lokalizacją znajdującą się blisko ścisłego centrum Poznania. Zachwyca swoją architekturą oraz licznymi miejscami, w których można miło spędzić wieczór. W związku z tym nie tylko studenci, lecz także inne osoby lubiące nocne życie mogą postawić na wynajem mieszkania w tej okolicy. Blisko centrum miasta są również następujące dzielnice: Wilda, Łazarz oraz Jeżyce. W tych częściach Poznania doskonale rozwija się infrastruktura handlowo-usługowa. Odnajdą się tam też osoby, dla których ważne są bliskość terenów zielonych i komfortowe mieszkanie lokalizowane w pobliżu najważniejszych miejsc w stolicy Wielkopolski.

Najpopularniejsze dzielnice w Poznaniu — tutaj warto zainwestować w mieszkanie na wynajem!

Które dzielnice w Poznaniu są najpopularniejsze? Przede wszystkim osoby myślące o zakupie mieszkania na wynajem powinny zwrócić uwagę na wcześniej wspomniane Stare Miasto oraz Wildę, a także Grunwald, zlokalizowany nieco dalej od centrum miasta. Zakup mieszkania w tej dzielnicy będzie dobrym wyborem niezależnie od tego, kto ma je wynajmować. Dzięki dobremu skomunikowaniu z pozostałymi częściami miasta dobrze będą się tutaj czuć studenci oraz osoby chcące mieszkać w Poznaniu ze względu na pracę.

Rodziny z dziećmi docenią natomiast bliskość placów zabaw oraz szkół, na co warto szczególnie zwrócić uwagę, jeśli są oni wybraną przez Ciebie grupą docelowych najemców. Warto także wspomnieć o osiedlu Piątkowo znajdującym się w północnej części Poznania. Nierzadko określane jest ono mianem sypialni stolicy Wielkopolski. Swoją popularność wśród wynajmujących ta część miasta zawdzięcza ładnej okolicy, a także temu, że jej mieszkańcy mogą skorzystać z Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, pozwalającego na szybkie dostanie się do innych osiedli w mieście.

Na jaką część stolicy Wielkopolski warto jeszcze zwrócić uwagę, planując zakup i wynajem mieszkania? Poznań to jedno z większych miast w Polsce. Przyjeżdżające tam osoby, pomimo tego, że pracują czy uczą się w jego centrum, chcą czasami od niego odpocząć. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie dla nich wynajęcie mieszkania w okolicy Strzeszyna. Ta część stolicy Wielkopolski jest bardzo lubiana przez swoich mieszkańców, a szczególnie tych, którzy cenią codzienny kontakt z naturą. 

Jeśli chcesz wynająć kupione mieszkanie pracującemu singlowi lub rodzinie preferującej aktywność na świeżym powietrzu, dobrze zainwestować w nieruchomość w dzielnicy Poznania znajdującej się nieco dalej od Starego Miasta. Zastanawiasz się, jak duże korzyści może dać Ci kupno mieszkania na wynajem? Poznań jest miastem, w którym działa biuro nieruchomości Immo House — nasi pośrednicy mogą doradzić zarówno na etapie kupna danego lokum, jak i jego późniejszego wynajmu.

FAQ:

  1. Czy warto zainwestować w kupno mieszkania do wynajęcia w Poznaniu?

Poznań jest miastem, które cały czas się rozwija, dlatego ciągle przyjeżdżają do niego osoby chcące w nim zamieszkać. Oznacza to, że z reguły inwestycja w nieruchomości w stolicy Wielkopolski jest opłacalna.

  1. W jakiej dzielnicy najlepiej kupić mieszkanie na wynajem dla studentów?

Dobrze, jeśli mieszkania, które mają być wynajmowane studentom, będą w pobliżu największych uczelni w mieście. Wiele młodych osób dobrze czuje się w centrum miasta i właśnie tam szuka swojego lokum.

  1. Gdzie najlepiej kupić mieszkanie na wynajem dla rodzin z dziećmi?

Jeśli chce się wynajmować mieszkanie rodzinom z dziećmi, warto zwrócić uwagę na nieruchomości blisko przedszkoli, szkół, a także infrastruktury dla dzieci. W tym przypadku dobrym wyborem będą Jeżyce oraz Grunwald.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *